SZKŁO Z GRAFIKĄ DO SZAFY

Grafika na szkle powinna korespondować z wystrojem wnętrza, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i tematycznym. We wnętrzu urządzonym w indyjskim stylu, pełnym kolorów i faktur obrazy na szkle z widokiem na Manhattan mogą wyglądać co najmniej dziwnie. Konsekwencja to słowo klucz. Warto również zastanowić się, czy w przypadku trzech paneli w szafie przesuwnej, decydować się na druk na szkle na każdym z tych elementów. Ciekawym rozwiązaniem może być umieszczenie na środkowym panelu lustra, a na bocznych szkła dekoracyjnego. Jest to dość odważne rozwiązanie, ale też bardzo efektowne. Jeżeli planowaliśmy zakupić również szkło na ścianę, należałoby zastanowić się, czy nie będzie to zbyt przytłaczające. Jeżeli w pokoju umieszczamy duże panele z grafiką, reszta nie powinna walczyć z takim elementem o dominację.
Jakie nadruki wybieramy na drzwi szaf przesuwnych? Często są to pejzaże, również miejskie. Zapewne dlatego, że bardzo efektownie prezentują się na dużych powierzchniach. Ciekawym pomysłem może być nadrukowanie sceny z ulubionego filmu, bądź ulubionego zdjęcia z wakacji, które przypomina wyjątkowe chwile. Takie spersonalizowane wydruki to rewelacyjny pomysł, jednak wiąże się z pewnym ryzykiem. Po niedługim czasie może się okazać, że jednak inny film jest tym ulubionym, a z kolejnego urlopu przywieźliśmy jeszcze lepsze zdjęcia. Bezpieczniej zatem jest wybierać grafiki ponadczasowe. Wybierając szkło do kuchni zawsze zwracamy uwagę na funkcjonalność. Ma ono być trwałe i bezproblemowe w kwestii utrzymania czystości. Czy w pomieszczeniach dziennych nie powinno być podobnie? Szkło hartowane do kuchni to wybór oczywisty. Okazuje się, że w pomieszczeniach dziennych również należy zwracać uwagę na trwałość. Jeżeli decydujemy się na dekorację wnętrza za pomocą paneli szklanych, musimy również zadbać o kwestię bezpieczeństwa. Szkło hartowane jest dużo bezpieczniejsze, niż nie utwardzane.

Poza tym, pokój dzienny jest miejscem, gdzie bardzo często ktoś przebywa. Jeżeli tam znajduje się szafa przesuwna, możemy mieć pewność, że na jej drzwiach stale będą odbite lady palców (zwłaszcza, jeśli mamy dzieci). Powierzchnię szklaną bez problemu można szybko przetrzeć. Grafika sprawi jednak, że ślady palców będą mniej widoczne niż na gładkiej powierzchni lustra.