MOTYWY MIEJSKIE NA SZKLE DO KUCHNI

O kuchni mówi się, że jest sercem domu. Jest w tym bardzo dużo prawdy. Nawet jeśli posiadamy salon i pięknie urządzone wnętrza z wygodnymi fotelami i kanapami, to w kuchni często kwitnie życie towarzyskie. Przysiadając na kuchennym stołku, pomiędzy przygotowywaniem jedzenia, a posiłkiem, rozmawiamy z bliskimi, przyjaciółmi i sprawiamy, że to miejsce żyje naszym życiem. Dlatego tak dużą wagę przykładamy do wystroju kuchni, nie zapominając oczywiście o funkcjonalności. Coraz częściej sięgamy po panele szklane do kuchni. Wykonane są one z hartowanego szkła, dzięki czemu są odporne zarówno na wysoką temperaturę, jak i uszkodzenia mechaniczne. Grafika na szkle to ciekawe urozmaicenie wnętrza. Podążając tym torem – warto przemyśleć wybór pejzażu z widokiem natury.

W kuchni decydujemy się często na jeden mocny akcent i wokół niego budujemy pozostałą przestrzeń. Mogą to być szafki w intensywnym kolorze, lub o efektownym kształcie. Czasem to wybór dodatków narzuca decyzję w kwestii wyboru mebli. Coraz częściej sięgamy również po szkło dekoracyjne. Grafika na szkle, wyeksponowana nad blatem kuchennym, jest w stanie tak bardzo zdominować przestrzeń, że potrzebuje jedynie towarzystwa prostych szafek i dopasowanych kolorystycznie elementów. W prostych wnętrzach, nastawionych na minimalizm, sprawdzi się nadruk na szkle z pejzażem miejskim.Takie widoki są surowe, nie tak ciepłe jak obrazy z natury. Nie jest to propozycja dla każdego. Obrazy na szkle w takim chłodnym wydaniu rewelacyjnie wyglądają w monochromatycznych kuchniach. Światła miasta, graficzne wzory tworzące się z kombinacji budynków i ulic, samochody w ruchu – panele szklane są rewelacyjnym nośnikiem takich tematów. Połyskująca powierzchnia wydobędzie ze zdjęcia kontrasty i jasne elementy. Druk na szkle nie jest problematyczny, o ile mamy w posiadaniu zdjęcie o wystarczająco wysokiej rozdzielczości i formacie. Firmy, które oferują szkło do kuchni mają w posiadaniu własne zdjęcia z pejzażami miejskimi, lud sięgają po zasoby serwisów stockowych. Pasjonaci fotografii, posiadający swoje zdjęcia, mogą zdecydować się na panele szklane do kuchni z nadrukowanym zdjęciem własnego autorstwa.
Wybieramy szkło hartowane do kuchni dlatego, że jest bardzo odporne na uszkodzenia oraz działanie wysokiej temperatury. Szyba w kuchni umiejscowiona jest zwykle pośrodku zabudowy, nad blatem, więc również obok kuchenki, która emituje ciepło. Należy zatem umieścić tam powierzchnię z materiału, który jest odpowiedni dla tego typu warunków. ` Pejzaże miejskie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie kuchnia ma zachować surowy charakter, mniej nostalgiczny, a bardziej dynamiczny. Należy przemyśleć, czy kuchnia jest miejscem, w którym chcemy się zrelaksować, odpocząć i wyciszyć, czy może nabrać energii do działania. Nadruk na szkle z motywem przyrody zazwyczaj działa kojąco i uspokajająco.Trudno natomiast odnieść takie wrażenie w przypadku pejzaży miejskich.
Dynamika miasta, jego ciągły ruch, nasze osobiste skojarzenia sprawiają, że takie widoki są zazwyczaj nacechowane emocjonalnie i wprowadzają do pomieszczenia energię. Kuchnia jednak nie musi być miejscem, w którym relaksujemy się. Warto tam raczej nastawić się na działanie, zwłaszcza w trakcie gotowania, by potem, już w przytulnym salonie, odpocząć.

GALERIA