MOTYWY TRAW I ŁĄK NA SZKLE DO KUCHNI

Remont i urządzanie kuchni to wyzwanie, ale i przyjemność. Mamy możliwość kreowania i wybierania elementów, które podobają nam się najbardziej. Nawet jeśli korzystamy z pomocy projektanta wnętrz, wiele decyzji podejmujemy sami, jedynie kierując się podpowiedziami i sugestiami. Jeżeli mamy do siebie zaufanie i jesteśmy przekonani co do tego, na czym nam najbardziej zależy, możemy spokojnie zrezygnować z usług obcych osób.

Szkło hartowane do kuchni jest w ostatnim czasie wybierane dość często. Jego funkcjonalność i niewątpliwe walory estetyczne sprawiają, że coraz częściej jest alternatywą dla płytek. Motywem, który cieszy się dużą popularnością są trawy i łąki. Kolor zielony sprzyja relaksowi, a jednocześnie jest żywy i dynamiczny. Dzięki temu, że jest to barwa niewątpliwie związana z naturą, nie znudzi się szybko. Szkło dekoracyjne umieszcza się zwykle nad blatem kuchennym. Jest to dość duża powierzchnia, zatem nadruk na szkle jest bardzo wyeksponowany. Motyw trawy w soczystym kolorze interesująco prezentuje się we wnętrzach kolorystycznie wyważonych. Biel i drewno to idealne towarzystwo dla zieleni. Wybierając panele szklane do kuchni, w której już znajdują się meble kolorowe, postarajmy się, by grafika na szkle korespondowała z kolorystyką całego pomieszczenia. Może okazać się, że panele szklane z motywem łąki, na której pojawiają się kwiaty w różnych kolorach, uspokoją wnętrze i będą stanowić tło dla wnętrza wielobarwnego, w którym poszczególne elementy do siebie nie pasują. Jeżeli szafki są białe, wybierzmy druk na szkle z motywem trawy również na białym tle. Dzięki temu uzyskamy wrażenie płynnego przejścia pomiędzy powierzchnią ściany, a zabudową.
Szkło do kuchni wybierane jest dość często, jednak warto wspomnieć, że świetnie sprawdza się również w innych wnętrzach. Obrazy na szkle z motywem traw i łąk równie dobrze wyglądają w łazience, głównie przez skojarzenie z żywiołem wody i naturą w ogóle. Zależy wyłącznie od naszej decyzji, czy panele szklane umieścimy na powierzchni całej ściany, czy będą stanowić jedynie element dekoracyjny. Szkło jest łatwiejsze w czyszczeniu, niż płytki połączone fugą, więc dobrym pomysłem jest umieszczenie go tam, gdzie krople wody najczęściej padają na ścianę. Jest to na pewno ściana nad zlewem oraz przy wannie i pod prysznicem. Warto wspomnieć, że znalezienie odpowiedniej grafiki nie jest trudne. Wiadomo, że większość osób nie posiada w swoim archiwum zdjęcia odpowiedniego do nadrukowania na szkle. Pomocne okazują się być serwisy stockowe, z których zdjęcie pobieramy za niewielką opłatą. Wybierając szkło na ścianę warto przyjrzeć się również ofercie usługodawcy. Firmy posiadają swoje katalogi zdjęć, z których można skorzystać.

Motyw traw i łąk jest na tyle popularny, że bez problemu odnajdziemy interesujące nas zdjęcie. Wybór jest ogromny – od naturalistycznych zdjęć łąk, po niemal wyjęte spod ręki malarza (a raczej grafika) motywy graficzne. Tak czy inaczej, można mieć pewność, że szyba w kuchni będzie wyglądać tak, jak sobie wymarzymy.

 

GALERIA