MOTYWY MIEJSKIE NA SZKLE DO ŁAZIENKI

Łazienka niewątpliwie jest miejscem zacisznym, mało dynamicznym, w którym szukamy odosobnienia i możliwości zrelaksowania się. Przy urządzaniu jej, zależy nam jednak, by przede wszystkim była funkcjonalna. Mimo wszystko, nie spędzamy tam tak wiele czasu, co w sypialni, czy też salonie. Dlatego też, nierzadko pozwalamy sobie, na odważne kolorystycznie rozwiązania, które w pomieszczeniach, w których dużo przebywamy zwyczajnie były męczące. Poza tym to, co bardzo wyraziste, zwykle szybko się nudzi. Remontu łazienki nie przeprowadzamy co kilka miesięcy, więc przy jej urządzaniu należy połączyć estetykę z funkcjonalnością, jednocześnie myśląc przyszłościowo. Wybierając ciekawe rozwiązania i materiały będziemy mieć pewność, że łazienka będzie miejscem, w którym czujemy się dobrze i komfortowo.

Szkło dekoracyjne jest jednym ze sposobów na uniknięcie nudy w łazience. Jest interesującą alternatywą dla płytek. Grafika na szkle może być dowolna, ponieważ to my decydujemy z jakiego zdjęcia zostanie wykonany druk na szkle. Doskonałym pomysłem dla odważnych osób jest wybranie pejzażu miejskiego. To w pewnym sensie gra z konwenansami, wedle których w łazienkach umieszcza się widoczki z egzotycznych miejsc, z wodą w roli głównej. Panele szklane z miejskimi motywami to raczej propozycja dla ludzi, którzy żyją dynamicznie i w miejskiej dżungli czują się, nota bene, jak ryby w wodzie. We wnętrzach surowych, nowoczesnych szkło na ścianę z nadrukowaną fotografią przestrzeni miejskiej wygląda doskonale.

Jeżeli jednak pragniemy, by nasza łazienka była pełna przepychu, w romantycznym stylu, wypełniona kolorami i fakturami, należałoby wnikliwie przyjrzeć się temu, co ma przedstawiać nadruk na szkle. Już sama powierzchnia, jaką jest szkło na ścianę, jest bardzo nowoczesna i surowa, więc niekoniecznie będzie współgrać z wyposażeniem łazienki w styl Ludwika XVI. Jeśli jednak pociągają nas eklektyczne wnętrza i z pewnością nie boimy się kontrastów, zdecydujmy się na takie obrazy na szkle, które nawiążą do stylu, który mamy zamiar wyeksponować w pomieszczeniu. Pejzaże miejskie, ze swej natury są bardzo nowoczesne, jednak można pokusić się o poszukanie takiego, na którym wyeksponowane są rośliny, lub inne elementy naturalne. Czasem jednak trzeba pójść na kompromis. Jeśli bardzo nam zależy na umieszczeniu konkretnego zdjęcia na panelu szklanym w łazience, zrezygnujmy z niektórych elementów wystroju, które wcześniej sobie upatrzyliśmy.

Przyglądając się powierzchni szklanej pod kątem funkcjonalności wydaje się, że szkło hartowane do kuchni nie musi być również odpowiednią propozycją również do łazienki. Okazuje się jednak, że taka powierzchnia, o podwyższonej odporności na urazy mechaniczne, jest dobrym wyborem również tam. Wybierając panele szklane do kuchni kierujemy się zarówno kwestią estetyki, jak i funkcjonalności. W łazienkach jest przecież podobnie. Powierzchnia ścian stale narażona jest na działanie wody, zmiany temperatur i uszkodzenia, dlatego warto zwracać uwagę na jakość oraz trwałość. Pamiętajmy, że nadruk na szkle wykonany w profesjonalny sposób, będzie bardzo trwały, dzięki czemu remont łazienki nie będzie musiał nastąpić niespodziewanie szybciej, niż to zakładaliśmy.

GALERIA