ABSTRAKCJA NA SZKLE DO KUCHNI

Nowocześnie urządzona kuchnia jest minimalistyczna i koniecznie funkcjonalna. Już nie stawiamy jedynie na efekt. Należytą uwagę przykładamy do jak najlepszego zaprojektowania funkcjonalności ciągu technologicznego. Poza tym, wybieramy materiały wysokiej jakości – zarówno w kwestii mebli, jak i ścian, czy też urządzeń. Kuchnia jest miejscem, w którym dużo się poruszamy, cały czas sięgamy po coś i nie zawsze też jesteśmy zapanować nad wszystkim na raz, co się wokół nas dzieje. W nowoczesnej kuchni planujemy przestrzeń tak, by była jak najbardziej komfortowa w użytkowaniu. Walory estetyczne są jednak również istotne. Jeżeli czujemy się w naszej kuchni dobrze, chętniej sięgniemy po książkę kucharską, niż po numer do najbliższego dostawcy pizzy.

Jednym z elementów w nowocześnie urządzonej kuchni jest szkło dekoracyjne, które z powodzeniem zastępuje płytki. Druk na szkle jest bardzo interesującą propozycją, zatem możemy skorzystać z zalet, które ze sobą niesie. Ciekawym rozwiązaniem może być szkło do kuchni z abstrakcyjnymi wzorami. Zwykle taką powierzchnią pokrywamy przestrzeń na ścianie pomiędzy zabudową kuchenną, czyli ponad blatem, a poniżej szafek. Jakie zalety ma zatem nadruk na szkle z abstrakcyjnymi wzorami? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Po pierwsze – ściana nad blatem kuchennym, na którym przygotowujemy posiłki, jest cały czas narażona na zabrudzenia. Wybierając wzorzyste szkło do kuchni jednocześnie wybieramy komfort dla siebie. Nawet jeśli ściana zachlapie się czymś, na powierzchni, która jest pokryta abstrakcyjnymi wzorami, nie będzie to zbyt widoczne i rzucające się w oczy. Naturalnie szkło na ścianę jest rozwiązaniem doskonałym również dzięki łatwości w utrzymaniu czystości. W kuchni dzieje się jednak często tyle na raz, że nie ma czasu, nawet na szybkie, ścieranie zabrudzonych powierzchni.
Kolejnym powodem do wybrania abstrakcyjnych wzorów może być chęć stworzenia, paradoksalnie, nie nazbyt krzykliwej przestrzeni. Utrzymując całą kuchnię w jednolitej kolorystyce, spokojnie można umieścić jeden wyrazisty element. Grafika na szkle, które zamawiamy u wykonawcy, wybierana jest przez nas. Abstrakcyjny wzór, który nadrukujemy na panele szklane, będzie ciekawym akcentem kolorystycznym w kuchni, w której wszystko inne jest białe. Panele szklane do kuchni wybieramy również ze względu na ich trwałość. Dlatego ważne jest, by druk był wysokiej jakości. Tanie rozwiązanie, to szkło podklejone folią. Jest to jednak zamiennik niskiej jakości, podatny na uszkodzenia.

Wybierając szkło hartowane do kuchni należy kierować się tym, że jest to przestrzeń bardzo wymagająca. Dzięki odporności na urazy i wysokie temperatury sprawdzi się tam doskonale. Szyba w kuchni, na której mamy nadrukowany abstrakcyjny wzór, będzie trwała, funkcjonalna i nie znudzi się tak szybko, jak standardowe obrazy na szkle.

GALERIA