PEJZAŻE NA SZKLE DO ŁAZIENKI

Łazienka jest pomieszczeniem, które najbardziej kojarzone jest z żywiołem wody. Chcąc to podkreślić wystrojem wnętrza, wplatamy marynarski styl, elementy w stylu nadmorskich kurortów lub skandynawskiego designu. Interesującym sposobem na stworzenie wnętrza z charakterem jest zastąpienie kafelków (w całości, lub częściowo) panelami szklanymi. Szkło dekoracyjne jest bardzo dobrym rozwiązaniem do łazienek, gdyż jest łatwe w czyszczeniu Wiadomo, że w łazienkach cały czas woda chlapie na ściany – czy to przy umywalce, czy pod prysznicem. Od funkcjonalności nie mniej ważne są walory estetyczne i realizacja pomysłów, które umożliwia na przykład druk na szkle.

Grafika na szkle z motywem wody będzie wyglądać w łazience bardzo dobrze. Umieszczając w innych pomieszczeniach takie pejzaże ryzykujemy, że wypadnie to kiczowato. Natomiast w łazience obrazy na szkle z palmami, idealnie czystą wodą i plażą nadadzą charakteru i wzbudzą pozytywne skojarzenia z letnimi wakacjami. Wybierając szkło na ścianę, zdecydujmy się na pokrycie nim dużej powierzchni, na przykład nad wanną. Tak wyeksponowany pejzaż będzie wyglądał najbardziej efektownie.

Oczywiście w łazience nie musimy umieszczać wyłącznie grafik o tematyce wodnej. Równie dobrze wyglądać będą pejzaże z naturalnymi widokami. Wiele w tym wypadku zależy od przyjętej kolorystyki. Szło do kuchni dobieramy pod kolor szafek, w łazience jest podobnie. Armatura łazienkowa jest zwykle biała, więc poruszamy się najczęściej w obrębie kilku kolorów. Jeśli zatem umieszczamy panele szklane z kolorowym pejzażem, w którym jest wiele barw, motywów kwiatowych, kolorów na niebie, warto wtedy zdecydować się na maksymalnie dwa kolory w pomieszczeniu. Dzięki temu unikniemy chaosu. Jeśli natomiast nadruk na szkle jest monokolorystyczny, łagodny i stanowi jedynie tło dla pozostałych elementów w łazience, możemy być w bardziej odważni dokonując jej wystroju.

Jeżeli wybieramy również panele szklane do kuchni, możemy wcześniej sprawdzić, jak prezentują się one w oświetleniu i przy świetle dziennym. W łazience, gdzie przy lustrze, lub pod prysznicem może zaistnieć potrzeba zainstalowania dodatkowego oświetlenia, możemy zdecydować się na dodatkowe punktowe światło, które wyeksponuje szkło dekoracyjne. Patrząc na temat od strony technicznej, wydaje się, że szkło hartowane do kuchni jest wyborem koniecznym, natomiast szkło na ścianę w łazience nie musi być aż tak odporne. Okazuje się jednak, że również tutaj narażone jest ono i na uszkodzenia mechaniczne, i działanie wysokich temperatur. W ostateczności – w razie potłuczenia – pokruszy się na drobne kawałeczki, które nie są tak niebezpieczne, jak kawałki pokruszonego zwykłego szkła.

 

 Podobnie jak szyba w kuchni, ta w łazience oprócz walorów estetycznych, powinna również posiadać zalety czysto praktyczne. Kwestia bezpieczeństwa powinna nam przyświecać na każdym etapie urządzania domu. Dlatego hartowane panele szklane są godne polecenia.

GALERIA