Informacje

Panele szklane z grafiką są ostatnio bardzo popularnym wyborem w kuchniach i łazienkach. Przed wyborem dobrze jest poznać kilka podstawowych informacji na temat szkła i sposobu nadruku.

 

Czym się różni szkło z grafiką od szkła lacobel?

Słowem lacobel zwykło się określać każdy rodzaj szkła lakierowanego. Jednak oryginalny lacobel to produkt huty AGC Czechy, który występuje w 34 kolorach. Jeśli chcą Państwo mieć pod szkłem grafikę czy zdjęcie to do takiej realizacji używa się szkła bezbarwnego, które następnie lakieruje się całopowierzchniowo.

 

Technologia nadruku

Na rynku można znaleźć szkło z grafiką podklejone folią, wkładane między dwie szyby i wreszcie lakierowane.

Pierwsza metoda to najmniej trwałe rozwiązanie. Folia z czasem zaczyna się odklejać i blednie. Dodatkowo z bliskiej odległości widoczny jest klej. Kolejną wersją jest grafika wkładana między dwie szyby. Grafika jest trochę lepiej zabezpieczona, ale na dłuższą metę warunki kuchenno-łazienkowe (temperatura i wilgoć) mogą powodować rozwarstwianie się tafli szkła. Kolejnym negatywnym czynnikiem jest znacznie większa waga szkła oraz krawędź składa się z 3 widocznych elementów.

Najtrwalszym i najlepszym sposobem nadruku jest technologia UV. Pozwala ona na wysoką jakość reprodukcji barw oraz dużą odporność na promienie słoneczne. Szkło jest jednowarstwowe o dowolnej grubości (najczęściej 4 lub 6 mm) i tworzy ze szkłem jedną całość. Dodatkowo nadruk jest zabezpieczany dodatkową warstwą lakieru, która umożliwia również klejenie szkła do ściany przy całkowitym braku przezierności.

 

Wymiary i grubość

Dekoracyjne panele szklane z grafiką są zasadniczo produkowane w grubości 4 mm, jeśli jednak szkło jest umieszczone w pionie i jego wysokość przekracza 150 cm to stosuje się szkło o grubości 6 mm. Największy możliwy element może mieć wymiar 200×300 cm.

W przypadku dłuższych ścian lub wymogów montażowych szkło składa się z kilku elementów. W takim przypadku na łączeniach widać tylko szlif krawędzi szkła, ale grafika płynnie przechodzi z jednej formatki na drugą.

 

Otwory i wycięcia

W panelach szklanych wykonujemy otwory na gniazdka i inne elementy oraz wycięcia. Warto jednak ograniczyć ilość otworowania szkła ponieważ będą one zaburzały walory estetyczne samej grafiki.

 

Szkło hartowane

Wszystkie produkowane przez nas panele szklane z grafiką są wykonane ze szkła hartowanego. Ten proces sprawia, że szkło jest kilkukrotnie bardziej odporne na uderzenia i temperaturę.

 

 

Montaż

Szkło montuje się tylko i wyłącznie na specjalnym kleju w standardowych tubkach o pojemności 310 ml do pistoletu silikonowego. Na zagruntowaną ścianę nakładamy klej punktowo placki kleju (średnica 2-3 cm, co 30 cm), następnie przykładamy szkło do ściany i poziomujemy je odpowiednio dociskając. Na czas wiązania kleju (około 24 h) szkło musi być podparte. Montaż można wykonać samodzielnie lub zlecić to zadanie naszym wykonawcom w Państwa regionie.

 

Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego lub po prostu o sprawdzenie ceny tutaj.