ABSTRAKCJA NA SZKLE DO ŁAZIENKI

Kiedy urządzamy swoje mieszkanie, chcemy czuć się w nim dobrze, niezależnie od przestrzeni, jakiej się znajdujemy. Wpływ na nasze samopoczucie ma zarówno wystrój sypialni, w której spędzamy przecież większą część doby, jak i łazienki, do której raczej czasem chodzimy, niż spędzamy czas. Jest to jednak miejsce, w którym również chcemy czuć się przede wszystkim komfortowo. Funkcjonalna łazienka, która ładnie wygląda, a do tego jest zgodna z naszym gustem, to ideał. W jaki sposób urozmaicić to wnętrze i nadać mu stylu. Pomocne będzie szkło dekoracyjne.

Panele szklane są bardzo często wykorzystywane w łazienkach, gdyż w kwestii utrzymania czystości, są wygodniejsze niż kafelki. Jednolita powierzchnia i brak fug sprawiają, że wystarczy chwila, by były lśniące i nie posiadały zacieków z wody. Nadruk na szkle można nanieść z dowolnego pliku graficznego. Interesującą propozycją są abstrakcyjne wzory. Nie są one tak oczywiste jak pejzaże, bądź motywy roślinne. Jeżeli chcemy, by grafika na szkle nie była na pierwszym planie, a stanowiła jedynie tło dla innych elementów wystroju łazienki, taki wzór będzie odpowiedni. Abstrakcyjne obrazy na szkle pobudzają wyobraźnię, a jednocześnie nie przywodzą na myśl konkretnych skojarzeń. Umieszczając je na ścianie pod prysznicem, lub nad wanną w ciekawy sposób stworzymy kameralną przestrzeń dla relaksu podczas kąpieli.
Jeżeli pragniemy, by wybrane szkło na ścianę było jedynie elementem dekoracyjnym, pokrywamy nim mniejszą powierzchnię. Abstrakcyjny wzór jest wtedy jak obraz na ścianie, z ramą z kafelków go okalających. Druk na szkle powinien współgrać z kolorystyką całego wnętrza. Należy zatem najpierw wybrać barwy płytek i szafek w łazience, a dopiero potem motyw graficzny, który znajdzie się na szklanej powierzchni. Można pokusić się o stworzenie kompozycji i umieszczenie obok siebie, lub na osobnych ścianach różnych grafik, które będą ze sobą korespondować. Panele szklane do kuchni muszą być odpowiednio trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, czy też wysokie temperatury. Nie inaczej jest w przypadku łazienek. Zarówno szkło hartowane do kuchni, jak i to do łazienki musi być wytrzymałe. Są to przestrzenie, w których jest duże oddziaływanie wody i wahania temperatury, zatem nie warto korzystać z materiałów niskiej jakości. Panele szklane w łazience, podobnie jak szyba w kuchni są niesamowicie łatwe do czyszczenia. To nawet zbyt szumne określenie, ponieważ zazwyczaj wystarczy wilgotna ściereczka i delikatny detergent. Nie musimy obawiać się o trwałość nadruku. Jest on bardzo trwały oraz nie ulega szybkiemu wyblaknięciu. Osoby, które narzekają na tę formę dekoracji ściany, zapewne korzystały z tańszych zamienników, czyli paneli szklanych podklejonych folią. To niestety rozwiązanie bardzo niskiej jakości, przede wszystkim zupełnie nie odporne na wysokie temperatury.

Wybierając szkło do kuchni oraz do łazienki należy pamiętać, że stosowanie półśrodków z pewnością się nie opłaci. Jedynie skończy się tym, że po krótkim czasie użytkowania powierzchni fatalnej jakości, będzie czekał nas remont i wymiana powierzchni na trwalszą. Wiadomo, że wiąże się to z kosztami, zatem najlepiej od razu dokonać właściwego wyboru.

GALERIA