SZKŁO Z GRAFIKĄ DO BIURA

Szkło jest materiałem na tyle neutralnym, że sprawdzi się w większości przestrzeni. Nowoczesne biuro nabierze charakteru, gdy umieścimy w nim szkło dekoracyjne. Tak jak we wszystkim, również w tej kwestii należy zachować umiar. Grafika na szkle nie powinna być przypadkowa. Oczywiście powinna współgrać z kolorystyką pomieszczenia, jednak warto, by stanowiła również swego rodzaju wizytówkę firmy. Pierwsze wrażenie dotyczące firmy odnosimy zwykle w przestrzeni recepcji, dlatego tak ważne jest by jej wnętrze świadczyło o firmie jak najlepiej. Szkło na ścianę wybierzmy zatem z grafiką, która będzie tłem do wyeksponowanego w ten sposób loga firmy. To ono powinno być w tym wypadku głównym elementem. Nadruk na szkle powinien jednoznacznie kojarzyć się z działalnością firmy.
Można jednak pójść w drugą stronę i nie kierować się charakterem prowadzonej działalności, bowiem czasem dobranie stosownego zdjęcia może być problematyczne. W takim wypadku, przede wszystkim, obrazy na szkle niech zostaną utrzymane w kolorystyce dominującej w całej przestrzeni biurowej. Zwykle jest to kolor, który obecny jest również w logo firmy. Panele szklane mogą mieć grafikę, która jest używana przez firmę na przykład na stronie internetowej, czy w materiałach reklamowych. W ten sposób zamanifestowany zostanie ugruntowany świadomy wizerunek firmy. Ciekawym rozwiązaniem w biurze może być również umieszczenie szkła z grafiką na blacie recepcji. To ciekawy akcent, w subtelny sposób wzbogacający wnętrze. Druk na szkle wykonywany jest specjalną techniką, więc nie ma obaw o jego uszkodzenie. Panele szklane z tym samym motywem graficznym można oczywiście umieścić również na ścianie. W tym wszystkim należy jednak pamiętać o umiarze. We własnym domu możemy popuścić wodze wyobraźni, jednak przestrzeń formalna rządzi się swoimi prawami. Lepiej skierować się w stronę minimalizmu, niż otrzeć się o kicz, czy też brak gustu.

Nie tylko recepcja jest ważnym pomieszczeniem w firmie. Przestrzeń biurowa również powinna zostać przygotowana w sposób gustowny i funkcjonalny. Szkło z grafiką można wykorzystać do podziału przestrzeni w pomieszczeniu otwartym. Daje to możliwość stworzenia komfortowych warunków pracy. Panele szklane z grafiką są nieprzezroczyste, co jest ich dodatkowym atutem. Tutaj również należy działać konsekwentnie. Decydując się na motyw graficzny weźmy pod uwagę kolory, które dominują we wnętrzu i do nich dobierzmy kolor nadruku na szkle.

 

GALERIA