MOTYWY KWIATOWE NA SZKLE DO KUCHNI

Urządzając mieszkanie nie warto kierować się chwilowymi modami. Pewne trendy pojawiają się tylko na chwilę, szybko się nudzą, a w kolejnym sezonie ustępują miejsca innym. Elementy, które są stałe najlepiej wybrać ponadczasowe, a zmian dokonywać jedynie w obrębie dekoracji. Motywy kwiatowe są zawsze modne, lub mówiąc inaczej, nie ulegają modom. Jeśli zatem pragniemy stworzyć wnętrze o naturalnym charakterze, które po krótkim czasie nie będzie wyglądać na niemodne, warto wybrać szkło dekoracyjne z nadrukiem z motywem kwiatowym.

Panele szklane są materiałem nowoczesnym, zatem z pewnością nadadzą również wnętrzu takiego charakteru. Co więcej – są trwałe, a co za tym idzie, mogą być wyborem na lata. Wybierając szkło hartowane do kuchni możemy mieć pewność, że będzie ono służyć długo. Wysoka odporność jest cechą niezwykle pożądaną w tego typu przestrzeniach. Szkło do kuchni powinno spełniać jak najwyższe standardy bezpieczeństwa. Nadruk na szkle z motywem kwiatów będzie interesująco wyglądać w kuchni wypełnionej światłem. Jeśli pomieszczenie nie jest dostatecznie nasłonecznione, warto zainwestować w oświetlenie umieszczone w zabudowie kuchennej. W ten sposób nie tylko wyeksponujemy grafikę na szkle, którą umieściliśmy nad blatem, ale i doświetlimy miejsce, w którym przygotowujemy posiłki. To przykład łączenia estetyki z funkcjonalnością. Wybierając panele szklane do kuchni możemy mieć pewność, że powyższe cechy zostaną zachowane.
Grafika na szkle z motywem kwiatowym sprawdzi się również w pokoju dziennym oraz sypialni. Tutaj jednak należałoby zdecydować się na mniej wyraziste desenie, raczej w barwach pastelowych. W przestrzeni przeznaczonej na odpoczynek, duża powierzchnia o jaskrawych, kontrastowych barwach może być przytłaczająca, a co za tym idzie – męcząca. Poza tym, delikatne obrazy na szkle, które będą jedynie tłem, nie znudzą się tak szybko. Jeśli utrzymane zostaną w jednolitej kolorystyce, dadzą możliwość zmiany dodatków, czy mebli, bez konieczności dokonywania zmian w obrębie ściany, na której umieszczone są panele szklane. Chętnie wybieranym motywem graficznym są dmuchawce. Ten wzór można interpretować na kilka sposobów. Zdjęcie łąki usianej przekwitniętymi kwiatami mniszka z pewnej odległości wyglądać będzie jak motyw graficzny, a dopiero z bliska dojrzymy, że są to kwiatki. Innym sposobem może być z kolei nadrukowanie dmuchawca sfotografowanego w dużym zbliżeniu. Można również wykonać druk na szkle z kilkoma kwiatkami i nasionkami nieregularnie umieszczonymi na jego powierzchni.

Dmuchawiec, mimo, że jest kwiatem, najlepiej prezentuje się w biało-czarnej wersji. Wygląda bardzo efektownie w prostych, monochromatycznych wnętrzach. Szkło na ścianę z motywem dmuchawca sprawdzi się właściwie w każdym pomieszczeniu, zarówno w łazience i kuchni, jak i w salonie, bądź sypialni.

 

GALERIA