MOTYWY OWOCÓW NA SZKLE DO KUCHNI

Monochromatyczne zestawienia oraz monokolorystyczne – to dwa trendy, które można zauważyć nie tylko w modzie, ale i w wystroju wnętrz. To ciekawe zagadnienie, zwłaszcza, gdy zwrócimy uwagę na przestrzeń, jaką jest kuchnia. Zestawienia bieli z czernią są bardzo surowe, klasyczne i eleganckie. Natomiast te z użyciem koloru wymagają wyczucia, gdyż są bardzo dynamiczne, co niesie za sobą ryzyko przytłoczenia i zamiast poczucia komfortu – uczucie zmęczenia. Trend na szkło dekoracyjne z pewnością warto wykorzystać w obydwu przypadkach. W kuchni, w której decydujemy się na wykorzystanie koloru, motywy owoców nadrukowane na szkle dają nam ogromne możliwości.

Jeżeli wolimy wersję spokojniejszą i bardziej zachowawczą, wybierzmy białą zabudowę, a na ścianę nad ciągiem technologicznym połóżmy panele szklane. Motywy owoców są interesującą propozycją. Nie będzie pstrokato, jeżeli nadruk na szkle będzie w jedynym kolorze. Niech to zatem będzie jeden owoc, o charakterystycznej dla niego barwie i mniej lub bardziej abstrakcyjnej formie. Ważne, by zachować zasadę jednego koloru. Jeżeli szkło do kuchni będzie miało wiele owoców w różnych kolorach, niestety nie unikniemy skojarzenia z kolorowymi ceratami, które w wielu przypadkach mają takie właśnie motywy graficzne. Obrazy na szkle mogą być wyraziste i w soczystych kolorach, jednak i w tym przypadku należy zachować umiar.
Grafika na szkle może również korespondować z kolorystyką całej kuchni. Co to w praktyce oznacza? Bardziej odważne osoby, z zamiłowaniem do kolorów, mogą zdecydować się na panele szklane do kuchni w kolorze frontów szafek. Przykładowo – do zielonej zabudowy kuchennej, możemy dobrać panele szklane z nadrukowanymi jabłkami. Bardzo istotne jest, by zachować ten sam odcień zieleni. Jeśli na szafkach będzie to trawiasta zieleń, a druk na szkle wykonany zostanie w odcieniach mięty, niestety nie będzie to wyglądać dobrze. Wybierając szkło na ścianę miejmy na uwadze całą przestrzeń. Motywy owocowe są na tyle ciekawe, że pod ich kolor można dobrać dodatki w kuchni, lub nawet wyposażenie. Szyba w kuchni będzie się rzucać w oczy, więc czemu jej nie podkreślić i stworzyć konsekwentną przestrzeń, utrzymaną w określonej kolorystyce. Jeśli zatem, posługując się przykładem, położymy szkło na ścianę z nadrukowanym motywem truskawek, możemy zakupić czerwony toster, miski, bądź kwiatka umieścić w czerwonej doniczce. Również w tym przypadku warto zachować umiar.

Szkło hartowane do kuchni zniesie wiele, będzie zarówno odporne na wodę, jak i wysokie temperatury. Warto zatem stworzyć przestrzeń, w której istotna będzie nie tylko jego trwałość, ale i walory estetyczne. Postępujmy zatem z umiarem, jeśli korzystamy z intensywnych barw, a tak zwykle jest przy motywach owocowych. Jeden mocny akcent kolorystyczny wystarczy. Reszta niech będzie jedynie tłem, bądź ciekawymi, ale i subtelnymi dodatkami.

GALERIA